im. Józefa Ignacego Kraszewskiego

Spotkanie z rodzicami "wywiadówka"  -

Klasy-i-wywiadówka 14-09-2021.harmonogram

Szanowni Państwo,

Wójt Gminy Milanów oraz Stowarzyszenie Cichosz mają zaszczyt zaprosić na uroczyste odsłonięcie muralu upamiętniającego zwycięstwo żołnierzy generała Kleeberga nad oddziałami Armii Czerwonej w bitwie pod Milanowem, która miała miejsce 30 września 1939r. Odbędzie się ono 3 października 2021 r. w Milanowie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem uroczystości.

Plan lekcji - 2021-2022

- klasy 1-3 - plik PDF 1-09-2021-planlekcji-uczniowie1-3.pdf

- klasy 4-8 plik PDF 1-09-2021-planlekcji-uczniowie4-8.pdf

kliknij link - Szczepienia uczniów

Procedury bezpieczeństwa - powrót do nauki stacjonarnej

Zmiany w dowożeniu uczniów

od 1.09.2021 r. obowiązuje rozkład jazdy

(dokumenty szkolne  - 3harmonogramdowozów2021-22.doc )

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe na rok szkolny 2021-22

PODRĘCZNIKI (PLIK PDF) - Kliknij

RELIGIA (PLIK PDF) Kliknij

- należy zakupić tylko podręczniki do religi

(pozostałe podręcznik i materiały są bezpłatne)

Ustala się w roku szkolnym 2021/2022 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

Zarządzenie dyrektora szkoły -

Ważniejsze informacje dotyczące postępowania w razie choroby oraz podstawowe zasady higieny -

kliknij link - PLAKATY

plakat 1             plakat 2              plakat 3            plakat 4              plakat 5

Informacja o pomocy psychologiczno-pedagogicznej

od 1 października 2019 r. została uruchomiona całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

Pod numerem telefonu 800 080 222 oraz 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. (bezpłatny numer telefonu

Starsze artykuły przeniesiono do ARCHIWUM

WAŻNE INFORMACJE

INFORMUJEMY - ŚWIETLICA SZKOLNA przy Szkole Podstawowej w Milanowie
             pracuje w godzinach: 7.30 - 14.45

Dnia 24 sierpnia 1906 roku około południa nastąpiła dziwna zmiana pogody. Po kilkudniowych słonecznych i bezwietrznych dniach ukazała się na niebie czarna chmura od strony zachodniej i silny wiatr. Ludzie w obawie przed deszczem uwijali się, zwożąc z pola ostatki zbóż i paszy. Wiatr wiał coraz silniejszy, lecz deszczu nie było. Ludzie pozwozili wszystko, kto nie zdążył w dzień, to i w nocy woził. Noc była strasznie ciemna. Około północy dwa słupy ognia, wybuchając jednocześnie po obu stronach z pomiędzy stodół przy końcu wsi od zachodniej strony porywał całe snopy płonące i rzucał je między ścieśnione, słomą kryte budynki, tak że w ciągu pół godziny cała wieś stała w płomieniach, tworząc ogromny pas ognia falujący od wiatru, iż zdawało się, że wszystko się kołysze: niebo i ziemia. Huk, trzask ognia oraz rozpaczliwe i przeraźliwe głosy ludzi zwierząt czyniły jakby jęk nieustraszony.
     Ogień trawił jednocześnie całą wieś, jak wiązkę chrustu, a łuna była tak ogromna, że w Lublinie to widziano, myśląc, iż to Lubartów się pali. Lubartowska straż pożarna wyjechała do tego wielkiego pożaru, lecz po półgodzinnej drodze, poznawszy że pożar jest daleko, zawróciła. Międzyrzecka straż pożarna także szykowała się do wyjazdu do tego wielkiego pożaru , ale uważając, że jest to za daleko, nie wyjechała wcale. Po wsiach straży nie było.
Gdy słońce wzeszło, już w Milanowa nie było...

... ciekawi cię co będzie dalej?
 kronikę napisał: Ks. Stanisław Byczyński

(C) 2010 by wfmichal & LIDIA. Wszystkie prawa zastrzeżone.